Wizyty u specjalistów

Wizyty u specjalistów

Sortuj wg

Najnowsze

Najlepiej oceniane

Od najniższej ceny

Od najwyższej ceny

Promocja

Kategoria

Stomatologia

Badania laboratoryjne

Diagnostyka obrazowa

Pakiety medyczne

Wizyty u specjalistów

Szczepienia

Zabiegi

Suplementy diety

Leczenie niepłodności

Laserowa korekcja wzroku

Telemedycyna

Wizyty domowe

Placówki

Sortuj wg

Sortuj wg

Pierwszym lekarzem do którego należy się udać, gdy pojawiają się jakiekolwiek dolegliwości jest lekarz rodzinny. W celu rozszerzenia diagnostyki lekarz rodzinny może zlecić pacjentowi udanie się na wizytę u specjalisty.

Wizyty u specjalistów można umówić w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia lub prywatnie. Czas oczekiwania na prywatną wizytę u specjalisty jest krótszy niż w przypadku wizyty u specjalisty na Narodowy Fundusz Zdrowia. Cena prywatnej wizyty u specjalisty jest zależna od placówki, w której lekarz specjalista przyjmuje oraz specjalizacji jaką wykonuje.

W Polsce wyróżniamy kilkanaście specjalizacji. W celu realizacji wizyty u specjalisty można udać się m.in. do okulisty, alergologa, chirurga ogólnego, dermatologa, ginekologa, psychologa, urologa czy gastrologa.

Szczególnym zainteresowaniem ze strony pacjentów cieszą się wizyty u specjalistów takich jak kardiolog, neurolog, ortopeda oraz endokrynolog. Specjalista kardiolog zajmuje się chorobami układu krążenia i serca np. zawałami. Specjalista neurolog leczy choroby układu nerwowego, zaś endokrynolog choroby układu hormonalnego np. niedoczynność tarczycy. Wizytę u specjalisty ortopedy, należy umówić w przypadku urazów i chorób narządów ruchu.

Z wizyt u specjalistów może skorzystać każdy, zarówno dziecko, jak i dorosły. Wizyty u specjalistów są również wskazane osobom, które cierpią z powodu przewlekłych chorób np. cukrzycy lub są po udarze. Szczególnie osoby starsze powinny skorzystać z konsultacji u specjalisty. 

Pierwsza wizyta u specjalisty polega na przeprowadzeniu wywiadu. Lekarz pyta o odczuwane dolegliwości, zażywane leki, przebyte choroby oraz choroby występujące w najbliższej rodzinie. Warto przygotować na wizytę u specjalisty wcześniejsze wyniki badań oraz karty informacyjne z pobytów w szpitalach, o ile się takie posiada. Lekarz specjalista może również dokonać badania na miejscu lub zlecić wykonanie dodatkowych specjalistycznych badań. Przed wizytą u specjalisty należy pamiętać o higienie osobistej.

Zobacz więcej

Back to Top