- Strona główna
- Badania
- Badania krwi
- Badania krwi dla kobiet
- Pakiet badań na wahania nastroju oceniający przyczyny złego samopoczucia



-
e-Pakiet badań ogólnych oceniających przyczyny złego samopoczucia
-
Badania dla osób z wahaniami nastroju
-
e-Pakiet badań dla osób ze złym samopoczuciem
uPacjenta to portal medyczny, który prezentuje ofertę użyteczną dla pacjentów pragnących kontrolować swoje zdrowie. Dostępne są między innymi pojedyncze badania diagnostyczne oraz ich pakiety związane np. z intensywnym i stresującym trybem życia.
Pakiet badań na wahania nastroju oceniający przyczyny złego samopoczucia to zestaw badań, które zostały skompletowane w celu zdiagnozowania chorób odpowiedzialnych za złe samopoczucie. Wahanie nastroju to nieprzyjemny stan, w którym pacjent odczuwa rozdrażnienie, irytację, czuje się niespokojny i zdezorientowany.
Aby lepiej przyjrzeć się funkcjonowaniu swojego organizmu, warto jest skontrolować stan poszczególnych składników odżywczych, pracę poszczególnych układów, narządów i gruczołów, w tym tarczycy poprzez przeprowadzenie kompleksowych badań diagnostycznych.
Istnieje możliwość wykonania pakietu badań na wahania nastroju w domu pacjenta, jak i w placówce. Domowe pobranie krwi jest przeprowadzane przez profesjonalną pielęgniarkę/pielęgniarza, a materiał do badania transportowany jest w bezpiecznych warunkach chłodniczych. Badanie w warunkach domowych jest wybierane najczęściej przez osoby ceniące rozwiązania wygodne, szybkie i bezpieczne. Takie badanie jest polecane zwłaszcza w okresie podwyższonej zachorowalności, gdy zalecany jest dystans społeczny. uPacjenta wykonuje wizyty domowe od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:00 do 16:00. Badanie te można wykonać w 23 miastach Polski oraz w obrębie 10 km od ich granic administracyjnych.
Dla osób chcących wykonać badanie laboratoryjne w stacjonarnym punkcie, również jest taka możliwość. e-Pakiet badań dla osób z wahaniami nastroju może zostać wykonany w dowolnie wybranej placówce laboratoryjnej sieci Diagnostyka spośród ok. 600 dostępnych w całej Polsce.
uPacjenta oferuje pakiet badań pozwalających monitorować wahania nastroju. Poniżej znajdują się dostępne warianty tego pakietu badań:
- wariant 1 - badania wykonane w dowolnie wybranej placówce z ponad 600 dostępnych,
- wariant 2 - domowe pobranie krwi.
Wariant 2. można wykonać w 23 miastach w Polsce i w obrębie 10 km od ich granic administracyjnych.
Pakiet badań na wahania nastroju oceniający przyczyny złego samopoczucia zawiera kilkanaście badań, które umożliwiają kompleksową ocenę funkcjonowania organizmu oraz na zdiagnozowanie przyczyn wahań nastroju. W skład pakietu badań dla osób zmagających się z wahaniami nastroju wchodzą poniższe badania:
- Morfologia krwi (pełna) - to podstawowe badanie diagnostyczne, dzięki któremu można poddać analizie funkcjonowanie całego organizmu. Wyniki badania dostarczają informacji odnośnie jakości i ilości elementów morfotycznych krwi: krwinek czerwonych (erytrocytów), krwinek białych (leukocytów) i płytek krwi (trombocytów);
- Ferrytyna - to badanie wykonuje się w celu oceny metabolizmu żelaza. Za pomocą badania można określić zasoby tego pierwiastka zmagazynowane w organizmie;
- Elektrolity (Na, K) - badanie pozwalające na oznaczenie stężenia potasu i sodu we krwi. Dzięki temu badaniu można ocenić zaburzenia gospodarki wodno-elektrolitowej organizmu oraz nadciśnienia, chorób nerek i wątroby;
- Cynk w surowicy, ilościowo - oznaczenie cynku we krwi przydatne w określaniu deficytu cynku;
- Miedź w surowicy, ilościowo - badanie ilościowe przydatne w diagnostyce i leczeniu stanów związanych z deficytem miedzi w organizmie. Wśród wskazań do badania jest między innymi choroba Menkesa, marskość wątroby, a także choroby związane z rozrostem układu krwiotwórczego;
- Wapń całkowity - to badanie, które umożliwia diagnostykę zaburzeń homeostazy wapnia w przebiegu chorób układu kostnego, nerek, serca oraz układu pokarmowego;
- TSH - to najczulsze badanie stosowane w diagnostyce zaburzeń czynności tarczycy. Dzięki badaniu można wykryć schorzenia tarczycy przebiegające bezobjawowo;
- FT4 – badanie mające na celu oznaczenie wolnej frakcji tyroksyny - hormonu produkowanego przez tarczycę. Dzięki temu można ocenić pracę tarczycy;
- Magnez – to badanie przydatne w diagnostyce zaburzeń nerwowo-mięśniowych i zaburzeń rytmu serca, a także w przypadku niewydolności nerek oraz żywienia pozajelitowego. Zbadanie stężenia magnezu we krwi jest ważne również w monitorowaniu terapii diuretykami oraz lekami nefrotoksycznymi;
- Żelazo - Badanie polega na określeniu stężenia żelaza w surowicy krwi. Dzięki temu można wykluczyć lub potwierdzić stan niedoboru lub nadmiaru żelaza. To badanie jest przydatne również w diagnostyce niedokrwistości oraz stanów charakteryzujących się nadmiernym gromadzeniem żelaza w organizmie (zaburzenia wchłaniania, zatrucia);
- Witamina D metabolit 25(OH) - za pomocą tego badania można ocenić poziom całkowitej 25-hydroksy witaminy D, inaczej witaminy 25(OH)D. To badanie jest potrzebne między innymi w diagnostyce zaburzeń gospodarki wapniowo-fosforanowej, wśród których można wyróżnić choroby metaboliczne tkanki kostnej.
- Kwas foliowy - witamina niezbędna do poprawnego funkcjonowania organizmu. Badanie jej stężenia wykonuje się między innymi w celu diagnostyki niedokrwistości makrocytarnych, a także profilaktycznie w celu oceny jakości swojego odżywiania;
- Witamina B12 - to badanie umożliwia wykrycie niedoborów witaminy B12. Stan niedoboru może prowadzić do osłabienia mięśni, zmęczenia, problemów ze strony układu pokarmowego, zmian nastroju, zaburzeń funkcji poznawczych oraz poważnych schorzeń, w tym anemii.
Pakiet badań na wahania nastroju oceniający przyczyny złego samopoczucia przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn w każdym wieku. Pakiet mogą wykonać pacjenci, którzy zmagają się z problemami prywatnymi oraz zawodowymi i w związku z tym odczuwają pogorszoną i niestabilną jakość swojego życia. Wśród wskazań do wykonania pakietu badań można wyróżnić także przebytą traumę, obniżenie poziomu energii, brak motywacji do działania oraz pojawienie się stanów depresyjnych. Pakiet badań oceniający przyczyny złego samopoczucia polecany jest także dla pacjentów pragnących wykonać badania profilaktyczne oraz źle znoszących zmiany.
Na 30 minut przed pobraniem krwi należy wypić szklankę wody. Zaleca się wykonać badania na czczo, niedługo po przebudzeniu – najlepiej w godzinach 7:00-10:00. Przed badaniem należy unikać stresujących sytuacji oraz nadmiernego wysiłku fizycznego. Przed wykonaniem badań z pakietu zaleca się pozostać przy dotychczasowych nawykach żywieniowych, aby móc uzyskać wiarygodne wyniki. Głodówka lub przejadanie się mogłoby zaburzyć wyniki.
Po pobraniu najlepiej przycisnąć miejsce wkłucia przez 7 minut, aby zapobiec powstaniu zasinienia. Wyniki pakietu będą dostępne w ciągu 1-2 dni roboczych. Będzie można je pobrać ze strony www.wyniki.diag.pl, wpisując numer zlecenia, który jest przekazywany podczas wizyty. Normy poszczególnych parametrów będą podane na karcie wyników. W celu ich poprawnej interpretacji zaleca się konsultację z lekarzem.
Domowe pobranie krwi
Specjalista pojawi się pod wskazanym adresem o godzinie wybranej na etapie rezerwacji badania. Pobrania u dzieci poniżej 12. roku życia wykonywane są przez osoby doświadczone w pracy z dziećmi.
Specjalista będzie posiadał niezbędny sprzęt i wymagane środki bezpieczeństwa. Pacjent może dowolnie wybrać miejsce i pozycję pobrania krwi do badania.
Domowe pobranie krwi można wykonać w 23 miastach w Polsce i w obrębie 10 km od ich granic administracyjnych.
Badania wykonane w dowolnie wybranej placówce
Po opłaceniu zamówienia na podany adres mailowy przesłany zostanie voucher, uprawniający do wykonania badań.
W celu wykonania badania należy udać się do wybranego punktu sieci Diagnostyka okazując na rejestracji voucher w wersji papierowej lub elektronicznej.
Ważność vouchera: bezterminowo.
Odbiór wyników
Wyniki badań będą dostępne online na stronie wyniki.diag.pl. W celu odebrania wyników należy wpisać numer zlecenia, który otrzyma się bezpośrednio po badaniu od pielęgniarki/pielęgniarza.