E-wizyty

E-wizyty

Sortuj wg

Najnowsze

Najlepiej oceniane

Od najniższej ceny

Od najwyższej ceny

Promocja

Kategoria

Stomatologia

Badania laboratoryjne

Diagnostyka obrazowa

Pakiety medyczne

Wizyty u specjalistów

Szczepienia

Zabiegi

Suplementy diety

Leczenie niepłodności

Laserowa korekcja wzroku

Telemedycyna

Wizyty domowe

Placówki

Sortuj wg

Sortuj wg

E-wizyty to forma świadczenia opieki zdrowotnej i usług medycznych z wykorzystaniem najnowszych technologii. E-wizyty pozwalają zrealizować wizytę u lekarza z każdego miejsca na świecie.

Realizacja konsultacji lekarskiej oraz diagnostyki zdalnie to niezwykły komfort. Nie trzeba wychodzić z domu, aby otrzymać poradę, receptę, czy uzyskać zwolnienie lekarskie.

E-wizyty to zwykle platformy online, które zapewniają całodobowy dostęp do lekarzy różnych specjalizacji. Na e-wizytę można zapisać się nie tylko do lekarza internisty, ale m.in. do diabetologa, alergologa, pediatry, ortopedy, kardiologa, pulmonologa, położnej czy psychologa.

Umówienie się na konsultację lekarską w ramach e-wizyty jest niezwykle proste. Wystarczy mieć dostęp do internetu. Po wejściu na stronę platformy medycznej należy wybrać specjalistę, dzień i godzinę wizyty oraz formę przeprowadzenia konsultacji - można odbyć ją jako rozmowę telefoniczną, rozmowę na czacie bądź wideokonferencję. Na koniec należy dokonać opłaty za usługę.

E-wizyta jest dobrym pomysłem nie tylko dla osób podróżujących, ale także przewlekle chorych, które nie mogą wychodzić z domu. E-wizyty to również komfort dla osób, które są zapracowane czy potrzebują szybkiej porady lekarza. Co więcej, e-wizyta gwarantuje bezpieczeństwo, ponieważ eliminuje ryzyko zarażenia się różnego rodzaju chorobami w czasie przebywania w przychodni. Jest to dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy są szczególnie narażeni na działanie wirusów i bakterii tj. dzieci, seniorów i osób o obniżonej odporności.

E-wizyta może być uzupełnieniem standardowej wizyty lekarskiej. Jej zaletami są duża dostępność i szybkość. E-wizyta to także alternatywa wizyt u specjalistów na Narodowy Fundusz Zdrowia. Czas oczekiwania na e-wizytę jest krótszy niż czas oczekiwania na konsultację ze specjalistą w ramach NFZ. 

Wizyta u lekarza wykonywana w ramach e-wizyty jest tak samo ważna jak każda inna konsultacja lekarska. Lekarz może więc podczas trwania e-wizyty zalecić terapię, wypisać zwolnienie lekarskie i e-receptę. 

Do e-wizyty należy przygotować się jak do normalnej konsultacji lekarskiej. Dobrze więc opisać dolegliwości, przygotować listę przyjmowanych leków wraz z dawkowaniem. Lekarz na e-wizycie może poprosić o skany wcześniej wykonywanych badań.

Koszt e-wizyty jest porównywalny do kosztów standardowych wizyt lekarskich wykonywanych w placówkach prywatnych.

Zobacz więcej

Back to Top