zamknij menuotworz menu
minikoszyk

Suplementy na odchudzanie

Sortuj wg: Domyślnie

Kategorie: Suplementy na odchudzanie

Wszystkie

Sprzęt do ćwiczeń

Sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny

Sprzęt AGD

Środki ochrony osobistej

Flags

Stomatologia

Badania laboratoryjne

Diagnostyka obrazowa

Pakiety medyczne

Wizyty u specjalistów

Szczepienia

Zabiegi

Suplementy diety

Leczenie niepłodności

Laserowa korekcja wzroku

Wizyty domowe

Strefa marek

Fizjoterapia i rehabilitacja

Medycyna estetyczna

Dietetyka

Urządzenia medyczne

Sortuj wg:  Domyślnie

Sortuj wg

Proces odchudzania jest związany z rozpoczęciem zdrowego trybu życia i stosowaniem zbilansowanej diety. Jednak w sytuacjach, kiedy regularne ćwiczenia i zdrowa dieta nie wystarczają można skorzystać z suplementów wspomagających odchudzanie. Z suplementów na odchudzanie mogą też korzystać osoby, które chcą utrzymać zgrabną sylwetkę.

Suplementy na odchudzanie mogą działać na kilka sposobów. Wyróżnia się: 

  • suplementy hamujące apetyt,
  • suplementy zmniejszające wchłanianie tłuszczu,
  • suplementy pobudzające organizm do zwiększonej pracy, np.: suplementy pobudzające metabolizm, suplementy wytwarzające ciepło.

Suplementy hamujące apetyt zazwyczaj swoją funkcję spełniają dzięki zawartym w składzie włóknom roślinnym. Apetyt jest hamowany, ponieważ pochłaniają one wodę z organizmu i pęcznieją w żołądku. Suplementy hamujące apetyt zazwyczaj powinno zażywać się co najmniej 30 minut przed posiłkiem.

Suplementy zmniejszające wchłanianie tłuszczu mogą mieć w składzie substancje, takie jak chitosan. Te suplementy mogą stosować również osoby, które chcą zachować zgrabną sylwetkę.

Suplementy pobudzające organizm do zwiększonej aktywności powinny być dobrane pod indywidualne potrzeby. Takie suplementy na odchudzanie zaleca się osobom ze zdiagnozowanymi schorzeniami, np.: suplementy wytwarzające ciepło zazwyczaj stosują osoby z chorobami lub schorzeniami układu krwionośnego.

Należy jednak pamiętać, że podstawą odchudzania powinna być zbilansowana dieta i aktywność fizyczna. Suplementy na odchudzanie pełnią funkcję wspomagającą proces odchudzania. Przed rozpoczęciem suplementacji wspomagającej odchudzanie zaleca się konsultację z lekarzem, szczególnie, jeżeli ma się zdiagnozowane różnego rodzaju schorzenia lub choroby.

Zobacz więcej

Back to Top