zamknij menuotworz menu
minikoszyk
Wybielanie zębów

Wybielanie zębów

Sortuj wg: domyślnie

Kategorie: Wybielanie zębów

Wszystkie

Sprzęt do ćwiczeń

Sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny

Sprzęt AGD

Środki ochrony osobistej

Flags

Stomatologia

Badania laboratoryjne

Diagnostyka obrazowa

Pakiety medyczne

Wizyty u specjalistów

Szczepienia

Zabiegi

Suplementy diety

Leczenie niepłodności

Laserowa korekcja wzroku

Wizyty domowe

Strefa marek

Fizjoterapia i rehabilitacja

Medycyna estetyczna

Dietetyka

Urządzenia medyczne

Sortuj wg:  domyślnie

Sortuj wg

Wybielanie zębów to jeden z zabiegów stomatologicznych, który należy do dziedziny stomatologii estetycznej. Wybielanie zębów ma na celu poprawienie wyglądu uzębienia poprzez zmianę jego koloru. Wyróżnia się kilka metod wybielania zębów np. nakładkowe wybielanie zębów, wybielanie laserowe zębów, wybielanie zębów lampą LED.

Wybielanie zębów metodą nakładkową polega na wykonaniu odlewu łuków zębowych u stomatologa, aby na ich podstawie przygotować nakładki do wybielania. Lekarz stomatolog dopasowuje nakładki, po czym wyjaśnia procedurę wybielania zębów. Wybielanie domowe specjalnym żelem zwykle trwa od 2 do 4 tygodni i powinno być przeprowadzane od 4 do 8 godzin dziennie. 

Wybielanie laserowe zębów jest wykonywane w całości przez stomatologa w gabinecie stomatologicznym i polega na nałożeniu preparatu wybielającego na zęby i naświetlaniu ich laserem. Analogicznie przebiega zabieg wybielania zębów lampą LED. Wybielanie zębów laserem lub lampą trwa od 20 do 40 minut.

Przed wybielaniem zębów należy udać się na profilaktyczną wizytę w gabinecie stomatologicznym. Przegląd stanu uzębienia, usunięcie próchnicy i ubytków to tylko niektóre z koniecznych zabiegów stomatologicznych, które powinny być wykonane przed wybielaniem zębów. Oprócz tego należy skorzystać z zabiegu higienizacji, który opiera się na skalingu i piaskowaniu zębów.

Przeciwwskazaniem do wykonania wybielania zębów jest ciąża, karmienie piersią, paradontoza, stan zapalny w jamie ustnej, aparat ortodontyczny. Osoby, które przebyły zabiegi chirurgiczne twarzoczaszki również nie powinny wykonywać wybielania zębów. Ponadto, z wybielania zębów powinny zrezygnować osoby uczulone na środki zawarte w żelu wybielającym.

Przez minimum dwa tygodnie po wybielaniu zębów należy stosować białą dietę, czyli unikać kawy, herbaty, czerwonego wina, soków. Nie powinno się również jeść produktów barwiących np. jagód. W trakcie i po zakończeniu wybielania zębów należy ograniczyć palenie papierosów.

Wybielanie zębów pozwala rozjaśnić zęby zwykle od 3 do nawet 12 odcieni i jest bezbolesne. Efekt wybielonych zębów utrzymuje się do 3 lat.

Zobacz więcej

Back to Top