zamknij menuotworz menu
minikoszyk
Maseczki i przyłbice

Maseczki i przyłbice

Sortuj wg: domyślnie

Kategorie: Maseczki i przyłbice

Wszystkie

Sprzęt do ćwiczeń

Sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny

Sprzęt AGD

Środki ochrony osobistej

Ciąża i dziecko

Testy ciążowe i diagnostyczne

Flags

Stomatologia

Badania laboratoryjne

Diagnostyka obrazowa

Pakiety medyczne

Wizyty u specjalistów

Szczepienia

Zabiegi

Suplementy diety

Leczenie niepłodności

Laserowa korekcja wzroku

Wizyty domowe

Strefa marek

Fizjoterapia i rehabilitacja

Medycyna estetyczna

Dietetyka

Urządzenia medyczne

Sortuj wg:  domyślnie

Sortuj wg

Ochronę twarzy przed wirusami i bakteriami można uzyskać dzięki środkom ochrony osobistej do których zalicza się maski oraz przyłbice. Maski i przyłbice chronią śluzówkę nosa, oczy i usta przed szkodliwymi czynnikami znajdującymi się w powietrzu.

Wyróżnia się 3 rodzaje masek ochronnych. Pierwszy rodzaj masek to maski specjalistyczne, których używa się w szpitalach. Drugie są to maski chirurgiczne jednorazowe, trzecie natomiast to maski bawełniane wielokrotnego użytku.

Maski bawełniane są zwykle uszyte z dwóch warstw materiału i posiadają tzw. kieszonkę na specjalny filtr. Wyróżnia się maski bawełniane na gumkach, troczkach oraz paskach. Występują one w różnych rozmiarach i kolorach.

Maski bawełniane można stosować wszędzie, o ile są one regularnie dezynfekowane. Najlepiej prać je w 60 stopniach lub zalać wrzątkiem.

Przyłbice są swego rodzaju maską, które osłaniają całą twarz. Przyłbica składa się z przezroczystej tarczy ochronnej przymocowanej najczęściej do paska lub gumki. Przyłbicę nakłada się na twarz w taki sposób, aby przednia część osłony w całości zasłoniła twarz nie zaburzając pola widzenia.

Zarówno maski, jak i przyłbice są zakładane w małych sklepach, centrach handlowych, jak i urzędach, a także w autobusach, pociągach, tramwajach, salonach urody. Przyłbice są również wykorzystywane przez elektryków, spawaczy, lakierników czy stolarzy oraz lekarzy stomatologii.

Maski i przyłbice są obecnie stosowane jako forma podstawowej ochrony przed zarażeniem koronawirusem COVID-19.

Środki ochrony osobistej można kupić w sklepach medycznych stacjonarnych i online. Ceny masek oraz przyłbic wahają się w zależności od producenta.

Zobacz więcej

Back to Top