Rak prostaty - badanie genetyczne (Badanie wysyłkowe - cała Polska)
Określenie ryzyka zachorowania na raka prostaty - badanie genetyczne
Medgen oferuje badania genetyczne, które można wykonać bez konieczności wychodzenia z domu. Wykwalifikowana kadra lekarzy i naukowców Medgen specjalizuje się w genetyce medycznej.
Badanie genetyczne w kierunku raka prostaty wykrywa mutacje genów CHEK2 oraz HOXB13.
CHEK2 jest białkiem, które staje się aktywne w sytuacji uszkodzenia DNA. Odpowiada za prawidłowy przebieg podziałów komórkowych. Gdy dochodzi w jego obrębie do mutacji, powoduje to upośledzenie jego funkcji.
Gen HOXB13 reguluje geny zapobiegając niekontrolowanym podziałom komórkowym. Gdy gen ten mutuje dochodzi do rozregulowania tej funkcji. Tym samym ryzyko zachorowania na nowotwór zwiększa się 2,5 raza.
Oferowane przez Medgen Centrum Medyczne wysyłkowe badanie genetyczne to całkowicie bezpieczna metoda pozwalająca stwierdzić jak duże jest ryzyko zachorowania na raka prostaty.
Wraz z wykupieniem usługi obejmującej badanie genetyczne nabywa się kod, który jest ważny 3 miesiące.
Aby móc wykonać badanie genetyczne, należy przesłać na adres mailowy bon@medgen.pl kod otrzymany w dniu zakupu usługi oraz dane identyfikacyjne i teleadresowe, w tym:
- imię i nazwisko,
- adres zamieszkania,
- adres e-mail,
- numer telefonu.
Dane te będą niezbędne do przygotowania wysyłkowego zestawu do samodzielnego pobrania materiału genetycznego. Zestaw jest wysyłany w ciągu 3 dni roboczych od momentu otrzymania przez Medgen maila z kodem Medonet Market.
Po otrzymaniu zestawu należy niezwłocznie pobrać materiał genetyczny oraz wysłać go wraz z wypełnioną Deklaracją Świadomej Zgody do laboratorium Medgen. Z uwagi na długi okres ważności składowych zestawu (np.: bibułki) można to zrobić w ciągu 6 miesięcy od otrzymania zestawu.
W formularzu w polu “Nazwa choroby i kod procedury” należy wpisać: Predyspozycja do nowotworów gruczołu krokowego (prostaty), ONKOLOGIA-31.
Bardzo prosimy o przemyślane zakupy, gdyż po wysłaniu pakietu zwrot nie będzie możliwy. Ustawa o prawach konsumenta (i opisanym w niej uprawnieniu do odstąpienia od umowy) nie jest stosowana do umów dotyczących usług zdrowotnych, świadczonych przez pracowników służby zdrowia pacjentom w celu oceny, utrzymania lub poprawy ich stanu zdrowia.