zamknij menuotworz menu
minikoszyk
Masaże

Masaże

Sortuj wg: domyślnie

Kategorie: Masaże

Wszystkie

Sprzęt do ćwiczeń

Sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny

Sprzęt AGD

Środki ochrony osobistej

Flags

Stomatologia

Badania laboratoryjne

Diagnostyka obrazowa

Pakiety medyczne

Wizyty u specjalistów

Szczepienia

Zabiegi

Suplementy diety

Leczenie niepłodności

Laserowa korekcja wzroku

Wizyty domowe

Strefa marek

Fizjoterapia i rehabilitacja

Medycyna estetyczna

Dietetyka

Urządzenia medyczne

Sortuj wg:  domyślnie

Sortuj wg

Masaż jest jedną z metod fizjoterapii, choć wykonuje się go również w celach relaksacyjnych. Jest to zorganizowana forma dotyku, w której uczestniczą głównie dłonie. Do podstawowych technik masażu można zaliczyć ugniatanie, rozcieranie, wałkowanie i oklepywanie.

Masaż pobudza układ limfatyczny, krwionośny, wzmacnia mięśnie, a także wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. Dodatkowo, pozytywnie wpływa na układ nerwowy. Najczęstszymi rodzajami masażu są: masaż klasyczny, leczniczy, segmentarny, sportowy, ale także izometryczny czy limfatyczny.

Techniki masażu wykorzystywane są często w rehabilitacji osób po zabiegach, wypadkach, udarach czy wylewach. Masaż służy wtedy głównie do usprawnienia ciała oraz zmniejszenia bólu. Masaż jest też stosowany w sporcie, aby zwiększyć możliwości fizyczne sportowców, a także zredukować napięcie mięśniowe.

Masaż wykonywany jest zwykle przez wykwalifikowanego masażystę lub rehabilitanta. Masowane może być zarówno całe ciało, jak też poszczególne jego partie np. nogi, ręce lub kręgosłup. Stąd też może trwać od 15 do 60 minut.

Masaż może być wykonywany pojedynczo lub seriami - 5 lub 10 spotkań. Co więcej, różne masaże mogą być stosowane zamiennie. Jednak dobrze wcześniej skonsultować się ze specjalistą.

Do masażu nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Należy jedynie pamiętać, aby zjeść 2 godziny przed zabiegiem.

Masaż nie jest zalecany w przypadku wysokiej gorączki, menstruacji, ciąży, krwiaków, tętniaków, żylaków, stanów zapalnych, naczyniaków, osteoporozy, miażdżycy, nadciśnienia tętniczego krwi, chorób nowotworowych, chorób skóry, epilepsji, ran na skórze.

Masaż można wykonać w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia, ze skierowaniem lub w prywatnej placówce medycznej. Ceny masażu różnią się w zależności od jego rodzaju oraz miejsca wykonywania.

Zobacz więcej

Back to Top