- Strona główna
- Wysyłkowe badania diagnostyczne
- Wysyłkowe badania krwi
- Domowy test na przeciwciała anty Helicobacter pylori z krwi


-
Domowy test na Helicobacter pylori z krwi
-
Diagnostyka przeciwciał anty Helicobacter pylori
-
Wysyłkowe badanie przeciwciał anty Helicobacter pylori w krwi
Domowy test na przeciwciała anty Helicobacter pylori z krwi został stworzony przez Hydrex Diagnostics. Firma istnieje na rynku od 1987 roku i na początku zajmowała się produkcją i dystrybucją testów i odczynników do profesjonalnej diagnostyki medycznej. Jako Domowe Laboratorium od 10 lat oferuje domowe testy diagnostyczne.
Helicobacter pylori to bakteria odpowiedzialna za stan zapalny błony śluzowej żołądka i przyczynia się do rozwoju wielu poważnych chorób. Przeciwciała IgG pojawiają się u wszystkich osób zakażonych Helicobacter pylori. Objawy zakażenia to zaparcia, mdłości, wzdęcia, zgaga i bóle brzucha. Domowy test z krwi umożliwia zdiagnozowanie ich obecności, dzięki czemu można uniknąć poważnych chorób.
Domowy test na przeciwciała anty Helicobacter pylori z krwi jest szybki i wygodny w użyciu. W opakowaniu znajdziemy cały zestaw, który umożliwi prawidłowe wykonanie testu. W skład zestawu wchodzi:
- szczelna koperta aluminiowa z płytką testową w środku;
- sterylny nakłuwacz;
- plastikowa pipetka do pobrania krwi z palca;
- pojemnik z roztworem.
Do badania potrzebna jest próbka krwi pobrana z palca.
Przed rozpoczęciem badania należy przygotować środek dezynfekujący, kawałek papierowego ręcznika oraz zegarek. Badania nie wykonuje się na czczo. Należy natomiast pamiętać, aby test miał temperaturę pokojową. Test wykonuje się, trzymając się ściśle zaleceń znajdujących się w instrukcji obsługi.
Najpierw należy dokładnie umyć dłonie w ciepłej wodzie z mydłem. Otwieramy aluminiową kopertę i wyjmujemy płytkę testową. Należy ją położyć płasko, a środek pochłaniający wilgoć trzeba wyrzucić do kosza. Badanie trzeba wykonać w ciągu godziny od otwarcia koperty.
Następnie wyciągamy nakłuwacz z opakowania i pipetę. Przed nakłuciem opuszka należy go pomasować i zdezynfekować. Po 30-60 sekundach zdejmujemy nasadkę z nakłuwacza i przekręcamy go o 90 st. Przykładamy go do opuszka palca i mocno dociskamy, aż usłyszymy kliknięcie. Oznacza to, że został nakłuty. Dłoń opuszczamy w dół, aby wypłynęła duża kropka krwi. Palca można dodatkowo ścisnąć z obu stron, co również przyspieszy napływ krwi.
Pipetkę zbliżamy do powstałej kropli krwi. Krew powinna sama wpływać do pipety, dlatego trzeba ją trzymać tak długo, aż kropla nie wypełni jej do czarnej kreski. Należy uważać, aby do pipetki nie dostało się powietrze. Zebraną krew należy umieścić w okienku płytki testowej. Powinna się ona wchłonąć w całości. Następnie z butelki z roztworem należy pobrać 3 krople i wprowadzić je do okienka testowego. Na wynik należy poczekać 15 minut od podania roztworu.
Po 30 minutach nie należy brać wyniku pod uwagę.
Pozostałości roztworu, należy wyrzucić do toalety.
Interpretacja:
- wynik dodatki – w okienku wynikowym pojawiają się dwa prążki kontrolny C i testowy T;
- wynik negatywny – w okienku wynikowym pojawia się tylko pasek w strefie kontrolnej C;
- wynik nieważny – w okienku wynikowym nie pojawia się żaden pasek lub też pojawia się on tylko w strefie testowej T.
Sposób dostawy |
Koszt wysyłki |
Kurier UPS |
19,90 zł |
Paczkomaty InPost |
14,99 zł |
To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją użytkowania lub etykietą