Badanie na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2

Badanie na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2

NAJCZĘŚCIEJ WYBIERANE

4.80

(36 Opinii)


icon localization
Medgen Centrum Medyczne

Warszawa, Wiktorii Wiedeńskiej 9a

sprawdź na mapie

Centrum Medyczne Medgen zajmuje się wykonywaniem badań genetycznych, ale również prowadzeniem poradni genetycznej, pediatrycznej i dietetycznej. Pracownicy Medgenu to specjaliści z zakresu genetyki medycznej.

Choroba zakaźna COVID-19 jest powodowana koronawirusem SARS-CoV-2. Diagnozowanie infekcji wirusowej jest istotne, ponieważ może to przyczynić się do zmniejszenia gwałtownie rosnącej liczby zakażeń. W związku z tym Medgen przygotował badanie krwi na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2. Badanie może wykonać każda chętna osoba.

Obecnie testy diagnozujące zakażenie koronawirusem przeprowadzane są przy użyciu molekularnej techniki RT-PCR, czyli ilościowej reakcji łańcuchowej polimerazy w czasie rzeczywistym, która wykrywa RNA wirusa w próbce pobranej od pacjenta.

Oferowany przez Medgen test immunologiczny wykrywa natomiast przeciwciała pojawiające się przy zarażeniu SARS-CoV-2, tym samym pozwala monitorować sytuację epidemiologiczną. Zaletą badania oferowanego przez Medgen jest jego duża dostępność oraz przystępna cena.

Wskazania do wykonania badania

dropdown

Objawami choroby COVID-19 są:

 • duszności,
 • suchy kaszel,
 • gorączka.

Jeżeli występują wyżej wymienione objawy zaleca się wykonanie oferowanych badań krwi.

Wyniki badania na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 może wyjść fałszywie ujemny jeżeli zostanie wykonany przed upływem 3 dni od wystąpienia objawów. Zaleca się wykonanie testu co najmniej 5-10 dni po zaobserwowaniu objawów. 

Oferowany test może również wykryć wcześniejsze zakażenie (nawet sprzed 3 miesięcy). Dlatego badania krwi można również wykonać w celu sprawdzenia czy organizm może być uodporniony na działanie wirusa.

Przeciwwskazania do wykonania badania

dropdown

Badanie krwi na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 nie powinno być wykonywane przed upływem 3 dni od wystąpienia objawów. Z uwagi na fakt, że przeciwciała w organizmie pojawiają się po pewnym czasie - wynik może wyjść fałszywie ujemny.

Dostępne warianty

dropdown

Medgen oferuje badanie krwi na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 w dwóch wariantach:

 • badanie w pojedynczej klasie przeciwciał IgM (przeciwciała produkowane w pierwotnej fazie zakażenia, ich obecność może wskazywać na obecne zakażenie) lub IgG (przeciwciała produkowane w późniejszej fazie zakażenia, ich obecność może wskazywać na zakażenie przebyte w przeszłości),
 • pakiet serologiczny czyli przeciwciała IgM razem z IgG.

Jak przygotować się do badania?

dropdown

Oferowane badanie na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 wykonywane jest na podstawie analizy krwi. Na pobranie próbki nie trzeba zgłaszać się będąc na czczo.

Istotne jest, aby punktualnie zjawić się w umówionym dniu w placówce Medgen. Dzięki temu Medgen ogranicza ilość osób, które jednocześnie przebywają w placówce.

Dodatkowo przed badaniem należy wypełnić i podpisać Formularz badania przeciwciał.

Na badanie należy zgłosić się w swoich środkach ochrony - maseczce i rękawiczkach.

Przebieg badania

dropdown

Przed wejściem do placówki pracownik Medgenu mierzy temperaturę. Jeżeli pacjent ma więcej niż 37⁰C nie jest wpuszczany na badanie. Tak samo dzieje się jeżeli pacjent ma objawy infekcji.

Po pobraniu krwi na badania pacjent wychodzi z placówki.

Postępowanie po badaniu

dropdown

Wyniki badania na obecność przeciwciał przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2 będą dostępne w ciągu 4 dni roboczych od wykonania testu.

Po otrzymaniu wyników zaleca się konsultację z lekarzem POZ, szczególnie jeżeli wynik będzie pozytywny.

Warunki realizacji oferty

dropdown

Wraz z wykupieniem usługi nabywa się kod, który jest ważny 3 miesiące.

Aby móc wykonać badanie genetyczne należy zapisać się telefonicznie pod numerem 501 377 150 lub za pośrednictwem strony internetowej Medgen. W zależności od wieku osoby, która ma zostać przebadana podczas rejestracji internetowej wybierz:

 • pobranie krwi - osoba dorosła,
 • pobranie krwi - dziecko < 4l,
 • pobranie krwi - dziecko > 4l.

Po wybraniu odpowiedniej opcji, terminu i godziny badania będzie możliwość zostawienia wiadomości, w której należy wpisać kod Medonet Market.

Oferowane badanie genetyczne umawiane jest na konkretny dzień i godzinę, aby uniknąć zbyt dużej liczby osób, przebywających jednocześnie w placówce.

Przed pojawieniem się w punkcie pobrań w umówionym dniu należy przesłać podpisany Formularz badania przeciwciał na adres rejestracja@medgen.pl lub przynieść go ze sobą w dniu pobrania, zgodnie z regulaminem.

Pacjent, który pojawi się w CM Medgen przed wejściem ma mierzoną temperaturę, musi posiadać własne środki ochrony indywidualnej (tj. maseczkę, rękawiczki). Osoby z temp. powyżej 37⁰C oraz objawami infekcji nie są przyjmowane.

Komentarze

Wszystkie komentarze pochodzą od osób, które skorzystały z oferty tego Partnera.

4.80

(36 Opinii)

  W

  Werka_1

  3 czerwca 2020

  Badanie genetyczne w dobrej cenie. Polecam :)

  Więcej

  B

  BogdanWarszawa

  27 maja 2020

  Potrzebowałem szybko wykonać badania genetyczne i skorzystałem z oferty Medgen. Nie zawiodłem się i polecam.

  Więcej

  J

  Jolka Jolka

  24 maja 2020

  Pracownicy udzielili kompleksowych odpowiedzi. Wielką zaletą jest to, że można wykonać badanie genetyczne nie wychodząc z domu :)

  Więcej

  Pokaż więcej

  W

  Werka_1

  3 czerwca 2020
  3 czerwca 2020

  Badanie genetyczne w dobrej cenie. Polecam :)

  Więcej

  B

  BogdanWarszawa

  27 maja 2020
  27 maja 2020

  Potrzebowałem szybko wykonać badania genetyczne i skorzystałem z oferty Medgen. Nie zawiodłem się i polecam.

  Więcej

  J

  Jolka Jolka

  24 maja 2020
  24 maja 2020

  Pracownicy udzielili kompleksowych odpowiedzi. Wielką zaletą jest to, że można wykonać badanie genetyczne nie wychodząc z domu :)

  Więcej
Back to Top