Badania w domu pacjenta
Badania w domu pacjenta to świetne rozwiązanie dla osób, które nie mogą udać się do placówki medycznej w celu ich wykonania lub wolą przeprowadzić testy w dogodnym dla siebie miejscu i terminie. Jak przebiega badanie w domu pacjenta? Po wcześniejszym uzgodnieniu konkretnego dnia i godziny możemy spodziewać się wizyty pielęgniarki lub pielęgniarza, który pobiera materiał do badania - najczęściej jest to krew. Następnie przekazuje on pacjentowi numer zlecenia. Przy jego pomocy wynik badania możemy odebrać na wskazanej stronie internetowej. Należy pamiętać, że wszelkie próby samodzielnego stawiania diagnoz mogą okazać się niebezpieczne dla naszego zdrowia i wyniki wszelkich badań warto konsultować z lekarzem.
Jakie badania można wykonać w domu? Wśród najczęściej wybieranych królują badania krwi i moczu. Jeżeli chcemy poznać ogólny stan organizmu, warto zainteresować się pakietem badań podstawowych dla kobiet lub mężczyzn. Kolejnym, cieszącym się dużą popularnością, rodzajem badań w domu pacjenta są badania gospodarki hormonalnej, która ma ogromny wpływ na wygląd, samopoczucie i stan zdrowia. W tym przypadku również oddzielne pakiety badań krwi dostępne są dla kobiet i dla mężczyzn.
Dostępne są również bardziej precyzyjne badania domowe skoncentrowane na konkretnych problemach zdrowotnych. Do wyboru mamy m.in. pakiety badań na choroby układu pokarmowego, pakiety wątrobowe, badania diagnostyczne w kierunku osteoporozy, anemii, chorób przenoszonych drogą płciową, ocenę pracy tarczycy, diagnostykę chorób nerek, badania diagnostyczne z krwi w kierunku alergii czy pakiety onkologiczne, oceniające ryzyko zachorowania na nowotwór.
Polecane badania w domu pacjenta obejmują także testy dla kobiet planujących ciążę, ciężarnych oraz po porodzie i karmiących piersią. Coraz częściej wybieramy również testy sprawdzające odporność organizmu, w tym także na COVID-19, oraz badania dla ozdrowieńców, a więc dla osób, które mają za sobą infekcję koronawirusem. Wśród najlepiej ocenianych badań domowych nie mogło zabraknąć tych związanych ze stylem życia, a więc badań w kierunku przyczyn otyłości, badań dla wegan i wegetarian, a także dla osób aktywnych fizycznie.
Zobacz więcej