Telemedycyna

Telemedycyna

Sortuj wg

Najnowsze

Najlepiej oceniane

Od najniższej ceny

Od najwyższej ceny

Promocja

Kategoria

Stomatologia

Badania laboratoryjne

Diagnostyka obrazowa

Pakiety medyczne

Wizyty u specjalistów

Szczepienia

Zabiegi

Suplementy diety

Leczenie niepłodności

Laserowa korekcja wzroku

Telemedycyna

Wizyty domowe

Placówki

Sortuj wg

Sortuj wg

Telemedycyna jest formą opieki zdrowotnej. Telemedycyna polega na zdalnej konsultacji z lekarzem. Obecnie telemedycyna zyskuje coraz większą popularność. W związku z tym zdalne konsultacje wykonuje się w większości specjalizacji medycznych, m.in. ginekologii, endokrynologii, chirurgii. Telemedycynę stosuje się również podczas konsultacji z internistą czy pediatrą. Konsultacje z lekarzami w ramach telemedycyny są tak samo ważne jak tradycyjne. Oznacza to, że lekarze mogą wystawiać e-recepty, e-zwolnienia i skierowania na badania.

W telemedycynie wykorzystuje się systemy teleinformatyczne, takiej jak telefon, czat czy wideokonferencja. Dzięki temu konsultacje lekarskie w formie telemedycyny można wykonywać z każdego miejsca, również spoza granic Polski. Warunkiem skorzystania z usług telemedycyny jest dostęp do internetu.

Telemedycyna jest dobrym rozwiązaniem dla osób przewlekle chorych. Zazwyczaj potrzebują one regularnych i częstych konsultacji ze specjalistą. Telemedycyna zapewnia kompleksową opiekę lekarską bez konieczności oczekiwania w długich kolejkach w placówkach medycznych.

Dodatkowo osoby przewlekle chore mogą mieć osłabioną odporność. Dzięki skorzystaniu z usług telemedycyny nie będą one narażone na kontakt z innymi chorymi. Jest to szczególnie ważne w przypadku chorób zakaźnych.

Telemedycyna zapewnia szybką pomoc medyczną. Osoby zapracowane lub mające dzieci mają szansę na specjalistyczną konsultację lekarską w nagłych wypadkach (np.: wysoka gorączka u dziecka). Dodatkowo telemedycyna jest wygodną alternatywą dla osób starszych. Niekiedy wiek utrudnia lub uniemożliwia przemieszczanie się. Telemedycyna daje możliwość seniorom na konsultację ze specjalistą.

Telemedycynę wykorzystuje się w rehabilitacji. Wideokonferencje umożliwiają rehabilitację pod okiem fizjoterapeuty. Telemedycyna jest też wykorzystywana w środowisku lekarskim, np.: podczas wykonywania badań, a nawet operacji. Telemedycyna obejmuje też inne usługi, takie jak porady dietetyczne, sesje psychologiczne czy terapeutyczne.

Zobacz więcej

Back to Top