zamknij menuotworz menu
minikoszyk
Dietetyka

Dietetyka

Sortuj wg: domyślnie

Kategorie: Dietetyka

Wszystkie

Sprzęt do ćwiczeń

Sprzęt ortopedyczny i rehabilitacyjny

Sprzęt AGD

Środki ochrony osobistej

Flags

Stomatologia

Badania laboratoryjne

Diagnostyka obrazowa

Pakiety medyczne

Wizyty u specjalistów

Szczepienia

Zabiegi

Suplementy diety

Leczenie niepłodności

Laserowa korekcja wzroku

Wizyty domowe

Strefa marek

Fizjoterapia i rehabilitacja

Medycyna estetyczna

Dietetyka

Urządzenia medyczne

Sortuj wg:  domyślnie

Sortuj wg

Dietetyka jest to nauka, która zajmuje się zasadami żywienia, psychologią żywienia oraz zaburzeń odżywiania, a także edukacją żywieniową. Dietetyka pomaga w walce z nadwagą.

Dietetyka wspiera leczenie chorób dietozależnych takich jak cukrzyca czy insulinooporność. Oprócz tego, jest wykorzystywana w celu poprawy jakości życia i zmiany nawyków żywieniowych osób otyłych. Wiedza z zakresu dietetyki jest także pomocna sportowcom, którzy chcą zwiększyć swoją masę.

Pomoc dietetyczną można uzyskać od dietetyka. Dietetyk zajmuje się zdrowym żywieniem ustalając jadłospisy dla osób zdrowych oraz cierpiących na różne schorzenia, np.: Hashimoto czy otyłość. Prawidłowa dieta ustalana przez dietetyka oczyszcza i wzmacnia organizm. Ma ona również pozytywny wpływ na wygląd skóry, włosów i paznokci.

Z pomocy dietetyka warto skorzystać w każdym wieku. Zwłaszcza soby z niedowagą lub starsze powinny pomyśleć o zmianie swojej diety.

Wyróżnia się różne rodzaje diet, np.: oczyszczająca, odchudzająca, bezglutenowa, eliminacyjna czy wegetariańska. Każda stosowana jest w innym przypadku, jak choćby dieta eliminacyjna, która wspiera leczenie alergii i nietolerancji pokarmowych.

Dieta nazywana jest również planem żywieniowym. Jest to zindywidualizowany jadłospis na każdy dzień, który uwzględnia nie tylko preferencje żywieniowe pacjenta, ale przede wszystkim ma za zadanie polepszyć jego kondycję zdrowotną oraz zredukować masę ciała.

Do dietetyka można udać się bez specjalnego przygotowania. Warto jednak pomyśleć o wykonaniu przed konsultacją u dietetyka badań krwi czy poziomu witamin. Z pewnością ułatwią one analizę stanu zdrowia i pozwolą dobrać odpowiednią dietę.

Na konsultacji u dietetyka pacjent jest zwykle ważony i mierzony. Dietetyk pyta o nawyki żywieniowe, a także przebyte i obecne choroby, a także o przyjmowane leki. Potem wykonywana jest analiza składu ciała, inaczej BMI.

Z konsultacji dietetycznej najczęściej można skorzystać w prywatnych placówkach medycznych.

Zobacz więcej

Back to Top